Alenčiny recepty

Cukroví

Ingredience: 200 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 60 g kakaa, 150 g sádla, 1 vanilkový cukr, loupané mandle.

Postup přípravy: Ze všech přísad (kromě mandlí) vypracujeme těsto, ze kterého tvoříme kuličky. Do každé kuličky vmáčkneme mandli. Pečeme v mírně vyhřáté troubě.
Ingredience:  160 g hladké mouky, 140 g másla, 70 g cukru, 140 g neloupaných mandlí, 1 žloutek, 2 lžíce silného likéru, citronová kůra, skořice.

Postup přípravy: Mouku, cukr, máslo, cironovou kůru, skořici a mandle promícháme. Přidáme žloutek a likér a vypracujeme těsto. Rozválíme 1cm silnou placku a vykrajujeme věnečky, které potřeme likérem a posypeme hrubým cukrem. Klademe na plech a pečeme do růžova.
Ingredience: 500 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 250 g másla, 50 g mletých ořechů, 2 žloutky.

Postup přípravy: 
Vypracujeme těsto a necháme 10 minut v chladu odpočinout. Vyválíme váleček, nakrájíme na kousky, spojíme do kroužků a upečeme v mírně vyhřáté troubě dorůžova. Vychladlé namáčíme v horkém rumu a obalujeme v moučkovém cukru s vanilkou.
Ingredience: 200 g hladké mouky, 50 g moučkového cukru, 1 žloutek, 120 g tuku, cukr moučka a vanilkový cukr na obalování.

Postup přípravy
Vypracujeme těsto, necháme do druhého dne v chladu odpočinout. Vyvalujeme malé válečky a tvarujeme na vymazaný plech malé rohlíčky. Upečeme dorůžova a horké obalujeme v cukru s vanilkou.

 

Ingredience: 350 g polohrubé mouky, 200 g másla, ½ šlehačky, ½ prášku do pečiva, 1 žloutek, vanilkový cukr.

Postup přípravy:
Vypracujeme těsto, vyválíme a vykrajujeme různé tvary. Upečeme a ještě teplé obalujeme v cukru.
Ingredience:  250 g polohrubé mouky, 200 g másla, 250 g měkkého tvarohu, 1 vejce, prášek do pečiva, marmeláda.

Postup přípravy: Uvedené suroviny zpracujeme a necháme půl hodiny těsto odpočívat. Těsto rozválíme na tenký plát(těsto při pečení se zvětší) a vykrajujeme různé vzory. Pečeme ve středně vyhřáté troubě. Curoví poté slepujeme marmeládou.

Zdroj: Sladká kuchařka

Ingredience: 280 g másla, 50 g kakaa, 1 sáček vanilkového cukru, 350 g polohrubé mouky, 140 g mandlí.

Postup přípravy: Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme ho v chladu asi hodinu. Těsto plníme do vymazaných formiček. Poté pracny obalujeme v moučkovém cukru.

Zdroj: Pošli recept Prosinec 2007

Ingredience: 500 g hrubé mouky, 2500 g kokosu, 200 g másla, 200 g cukru, vanilkový cukr, prášek do pečiva, 1 žloutek, mléko, náplň marmeláda.

Postup přípravy: Z uvedených surovin vypracujeme těsto. S těstem se špatně pracuje, chce to trpělivost. Těsto po krátkém odpočinutí vyválíme na plát silný cca 3-4 mm, ze kterého vykrajujeme kolečka. Pečeme ve středně předehřáté troubě. Po vychladnutí kolečka plníme marmeládou.

Zdroj: Sladká kuchařka
Ingredience: 200 g hladké mouky, 120 g másla, 160 g moučkového cukru, 30 g mletých mandlí.

Postup přípravy: Z uvedených surovin vypracujeme těsto a necháme ho v chladu odpočinout. Pak je vyválíme, vykrajujeme různé tvary. Vychladlé cukroví plníme marmeládou.

Zdroj: Kuchařka domácí zákusky a cukroví
Ingredience: 300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 200 g másla, 2 vejce, citrónová kůra.

Postup přípravy: Ze surovin vypracujeme těsto, které necháme chvíli odpočívat v chladu. Poté vyválíme tenký plát a vykrajujeme různé tvary, pečeme na 180 stupnů. Vychladlé cukroví slepujeme marmeládou.

Zdroj: Báječné recepty pro Váš vánoční stůl
1  
2