Alenčiny recepty

Uzené

Ingredience: 500 g těstovin (fleky nebo jiné drobné těstoviny), 250 - 300 g uzeného masa, 3 - 4 sterilované okurky, 4 vejce, 150 ml mléka, sůl, mletý pepř, 100 g tvrdého sýra.

Postup přípravy: Těstoviny uvaříme podle návodu na sáčku a scedíme. Maso a okurky nakrájíme na kostičky. Celá vejce rozšleháme s mlékem, osolíme a opepříme. Zapékací misku nebo pekáč vymažeme sádlem nebo olejem a na dno rozložíme polovinu těstovin. Na ně rovnoměrně rozmístíme maso, další vrstva budou okurky. Přikryjeme druhou polovinou těstovin a zalijeme vejci s mlékem. Vložíme do trouby vyhřáté na 200°C. Po 15 minutách posypeme nastrouhaným sýrem a ještě 5 minut necháme v troubě.
Ingredience:pro 4 osoby- 600 g brambor uvařených ve slupce, 1 vejce, 100 g hrubé mouky, 100g krupice, 300 g vařeného uzeného masa.

Postup přípravy: Uvařené a vychladlé brambory oloupeme a najemno nastrouháme. Vmícháme k ním vejce, mouku, krupici, osolíme a vypracujeme těsto. Maso nakrájíme na kostičky. Těsto rozválíme na plát cca 8 mm silný a rozkrájíme ho na čtverce. Do středu dáme uzené maso , zabalíme a vypracujeme kulaté knedlíky. Knedlíky vložíme do vroucí osolené vody a vaříme je podle velikosti 10-12 minut. Vhodnou přílohou můžeme zvolit zelí nebo špenát.

Na osobu asi 580 kcal(2420kj).

Zdroj: Katka - Nejlepší recepty