Alenčiny recepty

Koláče, řezy,záviny a jiné...

Perníkové řezy s mandlemi

Ingredience: 50 g Hery, 250 g cukru moučka, 400 g mouky hladké, 200 ml mléka, 1 sklenka jablečné dětské přesnídávky, 1 vejce, 1 lžíce kakaa, 1 balíček prášku do perníku, 1 lžička prášku do pečiva
Poleva: 100 g cukru moučka, voda, šťáva z poloviny citrónu, 50 g loupaných mandlí, barevný máček

 
 

Postup přípravy: Do mísy prosejeme mouku s práškem do perníku a práškem do pečiva. Přidáme moučkový cukr, jablečnou přesnídávku, kakao, vejce, vlahé mléko a nakonec rozehřátou vlahou Heru. Vše dobře promícháme. Těsto by mělo být řidší konzistence. Pokud máme těsto příliš tuhé, můžeme ho naředit mlékem. Plech na pečení s vyšším okrajem vymažeme Herou a vysypeme hrubou moukou. Těsto vlijeme do pekáčku a uhladíme. V elektrické troubě pečeme při 150 °C asi 40 minut. Po vychladnutí můžeme potřít citrónovou polevou nebo jenom pocukrovat.
Citrónovou polevu připravíme smícháním vody s citrónovou šťávou a moučkovým cukrem. Mícháme tak dlouho, až nám vznikne hladká hmota řidší konzistence. Polevu po vymíchání ihned naneseme na moučník a povrch ozdobíme mandlemi a posypeme barevným máčkem.

Prášek do pečiva a prášek do perníků proséváme společně s moukou, aby byly rovnoměrně promíchány.Perníky a perníčky můžeme ochucovat nejrůznějšími druhy koření. Nejběžnějším je kombinace skořice, hřebíčku, badyánu a zázvoru. Doba pečení: při 150 °C asi 40 minut.

 
Žádné komentáře